PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1210}

12 małp

Twelve Monkeys
7,6 218 558
ocen
7,6 10 1 218558
7,9 32
oceny krytyków
12 małp
powrót do forum filmu 12 małp

myśle sobie-kurna zajebisty film,kiedyś będzie trzeba obejrzeć jeszcze raz i wtedy trafiłem na to http://www.film.org.pl/prace/12_malp.html .Artkuł zmienił podejście i pokazał że ten film każdy może zinterpretować według własnych poglądów i nie można go obejrzeć tylko raz,bo fabuła wyda się zwykłą płytką historią a tak nie jest.Wielu pewnie się zastanawia-kim był bezdomny?Odpowiedź jest poniekąd w ww artykule,choć tak jak mówię-teorie na rozwiązanie fabuły mogą być najróżniejsze i za to 10/10.Jeden z najciekawszych i najbardziej intrygujących filmów jakie widziałem.

ocenił(a) film na 9
Intro01

Ja już przy pierwszym oglądaniu przeczuwałem że tych podróży w czasie tak naprawdę nie ma, ale to dlatego że lubię filmy o różnego rodzaju zaburzeniach psychicznych. Jednak trzeba przyznać że film jest niejednoznaczny.

ocenił(a) film na 10
Stefan007

A mógłbyś podać twoje propozycje takich filmów?Też jestem fanem takiego kina,możemy się wymienić:)Oprócz tych znanych jak Black swan ,Mechanik czy Fight club polecam przede wszystkim:
-Drzwi obok(Naboer)
-The Game
-Czysta formalność
-Zagubiona autostrada
-wiadomo Wyspa tajemnic
-Sekretne okno
-Old Boy
-Pi
-Following
-Memento
-1408
-Mechaniczna pomarańcza
-Lśnienie
Podziel się innymi jeśli pamiętasz,może uzupełnimy filmoteke:)

ocenił(a) film na 9
Intro01

Większość już widziałem ale parę tytułów mam widzę do nadrobienia. Od siebie mogę dorzucić:
-Milczenie owiec, Hannibal
-Numer 23
-Prestiż
-Efekt motyla (ale tylko I część)
-K-PAX
-Donnie Darko
-Misery
-Lot nad kukułczym gniazdem
-Szósty zmysł
-Las Vegas Parano
-Więzień nienawiści
-Scarface
I jeszcze tego by się trochę znalazło. Ogólnie bardzo dobry pomysł XD

Stefan007

polecam "Wyspę tajemnic" z L.DiCaprio ;)

ocenił(a) film na 10
Stefan007

- Tożsamość z 2003r

ocenił(a) film na 9
Intro01

oglądałem film wiele razy i dopiero teraz po Twoim komentarzu wiem o czym tak naprawdę jest, chociaż myślę że dla każdego który ogląda ten film może być on właśnie podróżowaniem w czasie i filmem SF w takim klasycznym stylu dziwaczne stroje, otoczenie, dziwni ludzie dużo rzeczy przypominających zabawki dla dzieci typu laserowe pistolety itd., Film trochę jak Freddy Kruger w horrorach, które zazwyczaj są robione w taki realny sposób, a nie w sposób takiej sennej abstrakcji dziecięcej jak właśnie fredek

ocenił(a) film na 9
Intro01

PS. motyw ze zwierzętami chodzącymi po mieście na początku i na końcu filmu jest też wspólnym mianownikiem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones