PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1210}

12 małp

Twelve Monkeys
7,6 218 558
ocen
7,6 10 1 218558
7,9 32
oceny krytyków
12 małp
powrót do forum filmu 12 małp

Długo nie mogłem trafić na ten film, ale kiedy go w końcu obejrzałem muszę przyznać że się zawiodłem. Spodziewałem się czegoś psychodelicznego ale jednocześnie wciągającego a tu przede wszystkim wiało nudą. Poza rewelacyjnym motywem muzycznym, scenami ze zwierzętami biegającymi po mieście i grą Brada Pitta nie było nic specjalnie interesującego. Tylko 4/10 a szkoda.

ocenił(a) film na 9
Joe_Black1

No szkoda szkoda że dałaś 4/10 ;)
Mówisz że była dobra muzyka, dobre sceny i dobra gra aktorska ale jednak poniżej oczekiwań? To znaczy że spodziewałaś się co najmniej arcydzieła lol
A jakie znasz lepsze psychodeliczne s-fi posiadające taki dobry klimat?
Bo naprawdę nie wiem czego się spodziewałaś.Ja wyżej cenie ewentualnie "Mechaniczną pomarańcze"

ocenił(a) film na 9
M35K4LIN

sorry nie wiem dlaczego myślałem że jesteś dziewczyną

ocenił(a) film na 5
M35K4LIN

No właśnie nie wiem czego się spodziewałem ale zdecydowanie czegoś
wiekszego. 12 małp jak już wcześniej wspomniałem mimo kilku atutów było
strasznie nudne.

ocenił(a) film na 9
Joe_Black1

Moze po prostu ogladales go o pozniej porze?
Dla mnie filmy nawet najlepsze sa nudne gdy ogladam je pozno ;)

ocenił(a) film na 5
ero4

Raczej nie ma to dla mnie znaczenia :)

ocenił(a) film na 9
Joe_Black1

Fakt jak na film s-f było mało akcji, ale mnie na przykład ten film bardzo pozytywnie zaskoczył, bo pomimo braku "pif-paf" dramaturgia i napięcie było po prostu rewelacyjne + chyba życiowa rola Pitta z adhd i szalonymi oczami. Od razu dodałem do ulubionych bo Terry Gilliam za co tylko się weźmie wychodzi co najmniej 8/10

ocenił(a) film na 9
Joe_Black1

Niewątpliwie film nie należy do lekkich i łatwych,przy tym filmie trzeba troche myśleć,spójrzcie na dialogi,gre aktorską, na szczegóły tzw.wykończeniówke coś co sprawia że film jest dobry.12 małp nie potrzebuje efektów specjalnych żeby być dobrym filmem lub poprostu zamaskować kiepski scenariusz jak choćby nowy terminator,który oprócz efektów specjalnych nic wielkiego nie pokazał.

ocenił(a) film na 10
Joe_Black1

wiało nudą ? Niby gdzie !????

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

przez cały film

ocenił(a) film na 10
spawn_01

Nie nie wiało. Nie stwierdziłem w tym filmie, ani minuty nudy.

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

myślę, że każdy może mieć swoje zdanie i dla jednego film będzie nudny jak flaki z olejem a dla innych będzie tak wciągający ze zapominają o wszystkim

ocenił(a) film na 9
spawn_01

Zgadzam sie z Toba spawn - kazdy moze miec swoje zdanie... ale z tym, ze ten film byl nudny zgodzic sie po prostu nie moge;)

ocenił(a) film na 10
spawn_01

Wiało nudą przez cały film ? :D heh to Ty strasznie nudny człowiek chyba jesteś.
Ten film wciągnąć potrafi od pierwszej rozmowy Cole'a z Railly. Spodziewałeś się jakiegoś akcyjniaka to nie te drzwi.. Aczkolwiek
Film z pewnością nie należy do łatwych. A takie filmy kinomaniacy /// kinofile, uwielbiają najbardziej i ja również. Filmy w których widz musi być cały czas skupiony, w których musi wytężyć szare komórki. Film po którym się będzie myślało jeszcze co najmniej przez kilka godzin bo tak dana pozycja uderzyła "młotem w głowę". Filmy w których nie ma jednoznacznego zakończenia vide "Incepcja". Tego typu filmy nie są dla Casualowych "łaczerów" co to sobie stwierdzą, że sobie coś obejrzą i nagle trafia na 12 Małp na powiedzmy TVP1 a potem mówią, że przez cały seans wieje nudą ;/. Chcesz mniej nudny film obejrzyj sobie Bad Boysów i po sprawie ;-)

PS Tak wiem odpowiedziałem na "post" sprzed roku ale "WCM"

Joe_Black1

"Kod Nieśmiertelności" - dałeś 8/10, "Azyl" 8/10, a temu arcydziełu SF Gilliama 4??? Coś Ci się czasem nie popie...liło w głowie???

użytkownik usunięty
Joe_Black1

Dużo w tym filmie było Brada Pitta czy tylko epizody?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones